Arabalı seyahatlerin en gözde rotası Ege sahilleri oldu

0
69

Yaz sezonuyla birlikte tatil rotalarındaki uçak ve otobüs biletlerindeki yüksek fiyat artışları, arabayla seyahati daha sık tercih edilir hale getirdi. Türkiye’nin lider online ikinci el araç platformu VavaCars da keyifli bir seyahat gerçekleştirmek için ikinci el araca yönelen tatilseverlerin en favori tatil rotalarını derledi. Buna göre yaz aylarında arabalı seyahatlerde en sık kullanılan tatil rotaları, yüzde 64 ile Ege sahilleri oldu.  

Yazın tatil planları yaparken, bütçe faktörü sıklıkla en önemli etkenlerden biri olarak öne çıkıyor. Özellikle yaz sezonunda uçak ve otobüs biletlerindeki ani fiyat artışları, tatilcilere istedikleri rotada seyahat etme konusunda zorluklar yaşatıyor. Bu noktada arabayla seyahat, hem ekonomik hem de esnek bir seçenek olarak öne çıkıyor. Seyahatseverlerin arabalı tatile yöneldiği bu süreçte, Türkiye’nin lider online ikinci el araç platformu VavaCars; uzun yolculuk yapmak isteyenler için “en favori tatil rotalarını” derledi.

VavaCars’ın derlediği verelere göre; yaz aylarında arabalı seyahatlerde Türkiye’de en sık tercih edilen tatil rotası yüzde 64 ile Ege sahilleri oldu. Ege bölgesinde en çok ilgi gören yer yüzde 38 ile Muğla ve ilçeleri (Fethiye, Marmaris, Bodrum, Datça…) olurken, yüzde 24 ile İzmir ve ilçeleri ikinci sırada yer aldı. Herkesin tercihleri ve öncelikleri farklılık gösterse de tatil rotası olarak en sık tercih edilen üçüncü güzergah da yüzde 12 ile Akdeniz’in incisi Antalya oldu. Yüzde 26’lik bir kesim ise tatil için farklı rotları tercih etti.

“Arabayla seyahat tatil deneyimini zenginleştiriyor”

Konu ile ilgili açıklama yapan VavaCars Perakende Grup Başkanı Serdıl Gözelekli, şu ifadeleri kullandı: Arabayla seyahatin öne çıkmasındaki en önemli etken esnekliktir. Uçak ve otobüs seyahatlerindeki sıkı programlar, zaman kısıtlamaları getirebilir ve tatilinizi sınırlayabilir. Arabayla seyahat etmek ise size rotanızı istediğiniz gibi şekillendirme özgürlüğü verir. Ani duraklamalar, keşfedilmeyi bekleyen noktalar ve manzaralar, tatil deneyiminizi daha da zenginleştirir. Arabayla seyahatin bir diğer avantajı da bagaj konusundaki özgürlüktür. Uçak ve otobüs yolculuklarında sıkı bagaj sınırlamaları tatilcilere ek yük getirebilirken, arabayla seyahatte bu sınırlamalar ortadan kalkar. İhtiyacınız olan her şeyi rahatça yanınıza alabilirsiniz. Tüm bu nedenlerle, tatilcilerin yaz sezonunda arabayla seyahati tercih etmeye yönelmeleri şaşırtıcı değil. Araba, hem ekonomik açıdan daha avantajlı seçenek sunuyor hem de tatilcilerin daha özgürce ve esnek bir şekilde seyahat etmelerine imkan veriyor.”

“Tatil coşkusu, ikinci el araç satışlarına olumlu yansıyor”

Yaz aylarının ikinci el araç pazarında da ciddi bir hareketliliğe yol açtığını söyleyen Serdıl Gözelekli, Yaz mevsimiyle birlikte dinlenmek isteyenler, yeni rotalar keşfetmek ve unutulmaz anılar biriktirmek için yollara düşüyor. Bu tatil coşkusu, ikinci el araç satışlarını da olumlu yönde etkiliyor. Tatile çıkanlara, seyahat planlarını kendi istekleri doğrultusunda özgürce şekillendirme imkanı sunan arabalar, ikinci el araç pazarının canlanmasına katkı sağlıyor. Tatil rotalarının değişkenliği, insanların kendi ihtiyaçlarına uygun araçları tercih etmelerini gerektiriyor. Bu da ikinci el araçların daha fazla talep görmesine neden oluyor. Müşteri memnuniyetini odağına alan VavaCars olarak, biz de tüm ihtiyaçlara karşılık veren ikinci el araç modellerimizle, seyahatseverlerin keyifli bir tatil deneyimlemelerine olanak yaratıyoruz” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz