IVECO eDaily, GUINNESS DÜNYA REKORU kırdı

0
169

Tamamen elektrikli hafif ticari araç olan 3.5 tonluk IVECO eDaily minübüs, ‘Elektrikli bir minibüs tarafından çekilen en ağır yük’ başlığı altında resmi olarak GUINNESS DÜNYA REKORLARI’na girdi. Profesyonel mühendislik çalışmalarıyla, kendi sınıfının lideri konumundaki IVECO eDaily 3,5 ton çekme kapasitesi ve güçlü kamyon tabanlı şasisi ile öne çıkıyor. eDaily şimdi resmi GUINNESS WORLD RECORDS kitabında yerini alarak kendisini bir kez daha kanıtlamış oldu.

153,58 tonluk inanılmaz bir çekme kapasitesine sahip olan elektrikli araç, kapsamlı özellikleriyle dünya çapında da üne kavuştu. eDaily, 400Nm torklu 140kW arkadan itişli aktarma mekanizmasının sağladığı güçle önemli bir özellik olan dört tekerlekten çekişli elektrikli otomobillerin kırdığı rekorları geride bıraktı.
Devasa IVECO X-Way Strator kamyonun bağlandığı eDaily bu rekoru haziran ayında kırdı. IVECO X-Way Strator, 150 tona kadar büyük ölçekli yükleri taşımak için özel olarak tasarlanmıştır.

İlk önce kamyonun römorkuna 50 tondan fazla ağırlığı olan büyük bir hafriyat makinesi yüklendi. Buna ek olarak yedi ton da balast eklendi. Sonra araç tam yüklü bir IVECO X-Way 8×4 damperli kamyon Strator’un römorkuna bağlandı ve bir arazi tipi havaalanı itfaiye aracı ile toplamda 153 tonluk yük araca bağlanmış oldu.

eDaily hareket etmeye başladıktan sonra, öngörülen 100 ft’lik pistte istikrarlı bir şekilde ilerledi. eDaily, GUINNESS WORLD RECORDS gözetmenlerinin önünde bitiş çizgisini geçerek etkileyici ödülü almaya hak kazandı. Minibüsün standart olarak her eDaily’de bulunan ve tamamen elektrikli minibüs için zorlu çekme koşullarında ek güç patlamaları sağlayan ‘hi-power’ modunda kullanıldı. eDaily’yi İngiltere’nin şu anki En Güçlü Adamı Adam Bishop kullandı ve dünya rekorunu kırdı.

IVECO Kamyon İş Birimi Pazarlama ve Ürün Yönetimi Başkanı Fabio Santiago şunları söyledi: “IVECO eDaily bu rekorla tarihe geçerek gücünü, dayanıklılığını ve olağanüstü yeteneklerini bir kez daha kanıtlamış oldu. Bu başarıdan dolayı gururluyuz çünkü eDaily, sınırları zorlayarak geleneksel elektrikli araçlardan daha iyi performans sergiledi. Ve bu performansını enerji dönüşümünden hiçbir ödün vermeden sürdürmesinin mümkün olduğunu da gösterdi.”
IVECO eDaily elektrikli araç tarihine geçti, şasi üzerine gövde konseptinin ve elektrikli motorunun anında tork dağıtımının faydalarını gözler önüne serdi. Zorlu çekme görevlerini üstlenen operatörler, eDaily’nin 3,5 tona kadar olan resmi çekme kapasitesinden daha fazlasına sahip olduğundan emin olabilirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here